• info@avizemarkalari.com

HABER DETAYI

19 Mayıs 2021 22:00

Cami Avizesi imalatçısı

Cami Avizesi imalatçısı

Cami avize imalatçıları

Evet sizi duyduk ve Türkiye’deki tüm Cami avizesi imalatçısı firma bilgilerini derledik toparladık. Yıllardan beri cami avizeleri üreten firmaların listesini ve hangi il de olduklarını bu sayfada görebilirsiniz. Firmalara ait ürün ve detaylara da firma isimlerine tıklayarak firma özel sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Hemen hemen tüm cami avizesi imalatçıları Tüm Türkiye’ye ürün üretip yerinde montaj hizmeti vermekteler. Cami avizesi fiyatları hakkında firmalar ile iletişime geçip fiyat bilgisi alabilirsiniz. Cami avizelerinde fiyata etki eden en önemli unsur kullanılan malzeme türüdür. Başlıca cami avizesi malzemesi pirinç, paslanmaz, alüminyum ve demir den yapılabilmektedir. Bu malzemeler arasında en ucuz maliyetli olanı demir, en kaliteli ve uzun ömürlü olanı da pirinç malzemeden olanıdır.

Cami Avizesi imalatçısı firmalar:
(alfabetik)

Şu ana kadar verdiğimiz cami avizeleri klasik çember tipi şekliyle adlandırılan avize tipleri içindi. Günümüzde ayrıca cam işçiliği ile de cam kol avize yapılmakta ve osmanlı tipi avize – saray tipi avize diye adlandırılan bu ürünler de camilerde sıkça kullanılmaktadır. Bu alanda çok sayıda firma bulunmamakta olup cam üreticisi ve direkt montaj dahil bu şekilde cam kol avizeden cami avizesi imalatı yapan Tavcam avize aydınlatmayı söyleyebiliriz.

Cami Avizeleri

Cami avize imalatçı bilgilerini paylaşmış olduk. Şimdi cami avizelerinden genel olarak bahsedecek olursak,

evlerimiz için tamamlayıcı bir ürün olan avizeler camiler için de öyledir. Camiler için olmazsa olmazlardandır avizeler.

Cami avizesi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

Yukarıda bilgilerini paylaştığımız firmalar ile görüşürken, onlardan yaptıkları referans projelerini görmek istediğinizi iletiniz ve yapılan çalışmalarını görünüz. Ayrıca kullanılan malzemeler TSE standartlarına uygun olup olmadığını sorgulayınız.

Eski klasik kristal taşlı cami avizelerinin yerini şimdilerde lazer kesim ayet dekorlu, ledli ürünler aldı. Paslanmaz veya alüminyumdan üretilen bu cami avizeleri çemberlerinin içinde led aydınlatma ile ayetleri aydınlatırken aşağı doğru sarkan kandil camları ile de genel aydınlatma sağlanmış oluyor.

Başlıca avize yapılabilecek malzemeler, sıralanacak olursa; pirinç, paslanmaz, alüminyum, zamak ve demir. Malzeme kalitesi noktasında pirinç gibi paslanmaz gibi malzeme seçmenizi tavsiye ederiz. Paslanmaz ile demir malzemeyi en iyi üzerlerine mıktanıs tutarak anlarsınız. Mıknatıs demir üzerinde tutunurken, paslanmaz ve pirinç malzemeye yapışmaz.

Cami avize modelleri ve fiyatları

Camilerimiz için de çok çeşitli avizeler üretilmektedir ve çeşitli malzemelerden de üretildikleri için, üretildiği malzeme tipi, ürün boyutu, görsel tasarımına göre fiyatları değişmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.